Úpravy tras závodu

červenec 3 2018

Přinášíme Vám přehled všech změn na trasách závodu.  

Slavnostní start: Slavnostní start závodu proběhne u všech tras z Rooseveltovi ulice. Za zaváděcími vozy a motocykly se peloton přesune ulicemi Mlýnská – U Hadích lázní – U Nových lázní – Josefa Hory – Raisova do ul. Fráni Šrámka

Ostrý start:- ulice Fráni Šrámka, po odmávání startu z doprovodného vozidla 

V úvodu závodu čeká účastníky všech tří distancí návrat k původním trasám z roku 2016 a předchozích ročníků, tj. po sjezdu ze Suché přes Věšťany do Modlan točíme ostře vpravo na Chabařovice. V Chabařovicích na kruhovém objezdu odbočíme tradičně na Přestanov. V Přestanově projedeme novým kruhovým objezdem „rovně“a ihned nad obcí v křižovatce U kapličky dojde ke standardnímu rozdělení tras. Dlouhá trasa odbočí vpravo na tradiční Severní smyčku / Nordschleife, zatímco oba starty v 10 hod., tzn. střední a krátká trasa pokračují po hlavní silnici vlevo na Krupku, kde se obě trasy v patě stoupání na Komáří hůrku tradičně rozdělí.

2. změnou na trase je průjezd obcí Cínovec a pro krátkou trasu též příjezd do této obce. Zatímco střední a dlouhá trasa přijede tradičně od Komáří hůrky a od Fojtovic, narazí na bufet, objede kruhový objezd, mine hotel Pomezí a začne klesat po silnici I/8 dlouhým a rychlým sjezdem do Dubí, krátká trasa dobude Cínovec jinak než obvykle.

Zpočátku bude stoupat tradičně po Sedmihůrské lesní cestě, na jejímž vrcholu ovšem nepojede po vrstevnici vpravo, směrem ke Komáří hůrce, ale odbočí na druhou stranu, tedy vlevo, směrem k hlavní silnici I/8. Mine bývalou hájovnu Pod sedmi štítya po 2 km odpočinku po hřebenové cestě odbočí v mírném klesání společně se značenou cyklostezkou prudce vpravo na „Strade Lithium.“Ihned po odbočení narazíme do zdi v podobě stoupání se sklonem 12 - 20 %. To však po 500 m poleví a po krásné lesní asfaltové cestě doputujeme na vrchol Cínoveckého hřbetu (pro místní - dojezd VLKa). Na stráních, kde se nachází obrovské naleziště Lithia, se krátce (498 m) svezeme po zpevněné šotolinceabychom se u hotelu Pomezí přehoupli mimoúrovňově - po mostě zvaném MekDonald“ přes hlavní silnici I/8 a napojili se na původní úsek krátké trasy, který pokračuje od hotelu Pomezí ke golfovému hřišti. U něj pak bude první bufet krátké trasy. 

3. a nejvýznamnější změny na trasách se týkají dojezdu všech tří distancí 110/180/250 km.

- Krátká trasa po sjezdu do Litvínova pokračuje tradičním směrem na Duchcov. Po průjezdu Duchcovem ovšem letos v obci Želénky neodbočí vlevo na Všechlapy, ale pokračuje rovně na Hostomice, kde po průjezdu centrem města odbočí na kruhovém objezdu vlevo na Ohníč. Po průjezdu Ohníčem mírně vystoupá do Bžan-Hradiště a ihned po vjezdu do obce odbočí vlevo na Lbín. Podél řeky Bíliny přijedeme na křižovatku silnice I/8 v Bystřanech - Úpořinách. Zde odbočíme vlevo právě na silnici I/8. Dbejte zde prosím zvýšené opatrnosti – dojde zde ve složité křižovatce ke spojení se střední a dlouhou trasou. Prosíme všechny účastníky na krátké trase, kteří zde budou projíždět po 14 hod., aby zde byli obzvláště obezřetní a ohleduplní, neboť se po hlavní silnici č. I/8 může řítit zprava, z prudkého kopce, čelo dlouhé trasy a kolem 15 hod. pak čelo střední trasy. Po 700 m absolvovaných po silnici I/8 odbočí všechny trasy vpravo na Kozlíky a přes krátké stoupání na Nechvalice se po dosažení vrcholu stočí u dálničního přivaděče po souběžné silnici vlevo na Nové Dvory, Bystřany a Teplice. Dojezd do cíle v Rooseveltově ulici proběhne ve směru od Bystřan, kde se z Teplické ulice u krematoria, napojíme na Pražskou ulici, abychom se Mlýnskou přiblížili zpět do Rooseveltovi a do cíle závodu.

- Dlouhá a střední trasa se tradičně protáhne Girem Lannutti, aby se přes hnědouhelnou pánev vydala vstříc kopcům Českého středohoří. Po zdolání sedla nad Lukovem sklesá trasa do Milešova, odkud začneme stoupat na Kostomlaty. Zde dochází ke změně a po 350m od vjezdu do stoupání na Kostomlaty odbočíme vpravo na Černčice a po úpatí Milešovky se přehoupneme přes Černčické sedlo a sklesáme do Lelova/neplést s Lukovem J/. V Lelově odbočíme opatrně vpravo směrem na Bořislav a u čerpací stanice v Bořislavi se odbočením vlevo spustíme po hlavní silnici I/8 až do Úpořin. Rychlým sjezdem mezi panely se přiblížíme ke spojení s krátkou trasou v Bystřanech - Úpořinách. Byť pojedete po hlavní silnici, buďte zde prosím velmi opatrní. Provoz bude řízen proškolenými regulovčíky a zřejmě i Policií ČR. Po 700 m od napojení krátké distance odbočí všechny trasy ze silnice I/8 vpravo na Kozlíky a přes krátké stoupání na Nechvalice se po dosažení vrcholu stočí vlevo na Nové Dvory, Bystřany a Teplice. Dojezd do cíle v Rooseveltově ulici tak proběhne ve směru od Bystřan, kde se z Teplické ulice u krematoria, napojíme na Pražskou ulici, abychom se Mlýnskou přiblížili zpět do Rooseveltovi a do cíle závodu.