Vánoční novinky

prosinec 24 2018

Vážení příznivci Krušnotonu,

 

jedním ze symbolů vánoc jsou již od doby starého Říma vánoční dárky - překvapení, kterými si lidé vyjadřují svá přátelství, lásku a pospolitost. Pořadatelé Krušnotonu se rozhodli připravit svým příznivcům, přátelům a všem cyklistickým maratoncům, také jeden vánoční dárek.

 

V roce 2019 oslaví Krušnoton kulaté jubileum. Symbolicky 10. srpna 2019 se uskuteční 10. ročník závodu. A tak nám dnes, o Štědrý den, dovolte představit náš dárek, unikátní 4. trasu závodu, která svou náročností oslaví první dvouciferné jubileum, a která přinese před řadu maratonců novou výzvu. Velkou výzvu. eXtra, eXtra, eXtra veLkou výzvu - KRUŠNOTON 3XL. Trasu o délce 304 km s převýšením 6000 m, trasu, která nemá ve střední Evropě v podobném formátu závodu srovnání.

V přiložené mapě se můžete seznámit se všemi 4 plánovanými trasami pro rok 2019, u kterých budeme po Novém roce jednat s příslušnými úřady o potřebných povoleních.

trasu 110 km bychom rádi zachovali beze změny.

trasy 180 km a 250 km povedeme do Českého Středohoří nově (z důvodu plánovaného rozšíření důlní činnosti v oblasti obce Braňany)  současně s krátkou trasou přes Duchcov a Hostomice. V jejich itineráři tak přibudou nová stoupání na Kostomlaty a Paškapole, která nahradí Lukov a Černčice.

- prémiová trasa 3XL povede shodně s trasou střední a dlouhou až do Velemína, kde odbočí na nádherný, 51 km dlouhý "countryside" okruh Českým Středohořím s převýšením 1150 m, aby se znovu ve Velemíně připojila k dlouhé a střední trase a přes Paškapole s nimi dorazila do cíle v Teplicích.

Podrobnosti ke všem trasám, bufetům, časům startů, bodování do seriálů atd. budou zveřejněny v průběhu března před spuštěním registrace.

Snad jsme novou trasou udělali o vánocích radost všem pravověrným maratoncům a cyklistickým masochistům. Pevně věříme, že si tato unikátní 3XL trasa najde své příznivce.


Přejeme všem přátelům Krušnotonu hezký Štědrý den, klidné svátky se stabilním počasím pro trénink a v novém roce 2019 především pevné zdraví a mnoho kilometrů plných pozitivní energie a báječných zážitků.

Váš Krušnoton Team.