Giro Lannutti

Krušnoton byl v roce 2013 nucen kvůli opravám na silnicích pozměnit trasu a přikročit k původně nechtěnému dvojímu projetí jednoho úseku. Nakonec se ale ukázalo, že osud měl šťastnou ruku a dvojí projetí úseku kolem Flájské přehrady se líbilo. 
 
Nekonečná vysedávání nad mapou a ještě delší než nekonečné přemítání nad blahem závodníků daly zrodit nápadu, jak Krušnoton ještě zatraktivnit. Dvojí průjezd dlouhé a střední trati kolem Flájské přehrady vytvořil přirozený, 41 km dlouhý okruh přes Klíny, Litvínov, Loučnou a brutální stoupání na Dlouhou Louku. Bylo by promarněnou příležitostí nedat závodníkům možnost si uprostřed Krušnotonu zajet vnořený závod. A proto bude u Flájské přehrady umístěna časoměrná jednotka, která všem jezdcům na dlouhé a střední trati změří čas okruhu. Jezdcům na krátké trati zde bude změřen alespoň mezičas, protože ti tento okruh neabsolvují. Výsledky měřeného okruhu budou zveřejněny v samostatné výsledkové listině, aby si každý mohl porovnat svůj čas s ostatními. Pořadatelé věří, že snaha dosáhnout co nejlepšího času přispěje k bolestivějšímu zvládnutí zbytku Krušnotonu, za což od závodníku jistě sklidí mnoho vděku.
 
Celý tento počin je nazván podle partnera Krušnotonu společnosti Lannutti – GIRO LANNUTTI, které Krušnoton vděčí za dlouholetou podporu a krásné misky na jídlo v cíli.