O závodu

Dne 7. srpna 2021 přivítají Teplice již po jedenácté pestrobarevný peloton s více než 1500 silničních hobby cyklistů ze všech koutů Evropy a také ze zámoří. Lázeňské město pod hřebeny Krušných hor a vrcholky Českého středohoří znovu poskytne dokonalé zázemí oblíbenému silničnímu cyklomaratonu.

Již 11. ročník Krušnotonu nabídne 3 tratě o délkách 110 km, 180 km a 250 km s převýšením 4900 m. Rozmanitostí svých tras je Krušnoton určen jak široké sportující veřejnosti, jež může volit ze dvou kratších tratí o délkách 110 nebo 180 km, tak i závodníkům a maratoncům, pro které je dlouhá trasa Krušnotonu 250 km mnohdy vrcholem celoročního tréninku.

Zatímco nejkratší trasa o délce 110 km je koncipována jako „pohodová hřebenovka,“ všechny delší trasy jsou již o poznání náročnější. K tanci v pedálech na nich vyzvou tradiční stoupání Krušných hor a Českého středohoří. Obě nejdelší maratonské trasy se kombinací délky a převýšením mohou směle rovnat po bok věhlasných alpských maratonů. Srdečně tímto zveme všechny příznivce cyklistiky k účasti na 11. ročníku Krušnotonu, mezinárodním silničním cyklistickém maratonu v srdci Evropy. Věříme, že dorazíte opět v rekordním počtu a Krušnoton si užijete, minimálně stejně báječně, jako v předchozích ročnících.