O závodu

Dne 7. srpna 2021 měly Teplice přivítat již po jedenácté pestrobarevný peloton silničních hobby cyklistů ze všech koutů Evropy. Díky pandemii Covid-19 nebylo možné již druhým rokem za sebou připravit včas závod ve standardním režimu.

Po zrušeném ročníku 2020 jsme se proto rozhodli v roce 2021 připravit pro příznivce Krušnotonu alespoň individuální možnost absolvování oblíbených tras závodu.

Vrátili jsme se zpět časem, a to k trasám, jež byly připraveny hned při prvním ročníku v roce 2010, kdy byl závod poznamenán apokalyptickým počasím. Z dokončivších účastníků prvního ročníku se díky heroickým výkonům v nastalém nečase staly neochvějné legendy Krušnotonu. U letošní dlouhé trasy (263 km), se dokonce bude jednat o její premiéru, neboť právě díky nepřízni počasí v roce 2010 byla tato trasa při prvním ročníku závodu o 40 km zkrácena. Dlouhá trasa prvního ročníku nakonec měřila „jen“ 223 nezapomenutelných kilometrů.

Při individuálním absolvování je třeba myslet i na pravidelné doplňování energie a dodržování pitného režimu účastníků. Proto je letos oproti původní trase v jejím závěru jedna drobná odchylka. V okolí Milešova jsme vnímali potřebu zařadit možnost občerstvení, a to čítá široko daleko pouze nedaleký penzion a restaurace v Kocourově.

Krušnotonu 2021 nabídne v nezávodním individuálním režimu 2 tratě o délkách 153 km a 263 km s převýšením cca 2600 m, resp. 4700 m. Výjimečnou formou ročníku 2021 je Krušnoton určen jak široké sportující veřejnosti, tak i závodníkům a maratoncům, pro které je individuální Krušnoton ideální tréninkovou jednotkou.

Srdečně tímto zveme všechny příznivce cyklistiky k účasti na Krušnotonu 2021. Věříme, že si i přes individuální formát Krušnoton opět užijete, a že díky volnějšímu tempu lépe poznáte přírodu, kulturu, tradice a chutě našeho kraje.