O závodu

Dne 10. srpna 2019 přivítají Teplice již po desáté pestrobarevný peloton s více než 1000 silničních hobby cyklistů ze všech koutů Evropy a také ze zámoří. Lázeňské město pod hřebeny Krušných hor a vrcholky Českého středohoří znovu poskytne dokonalé zázemí oblíbenému silničnímu cyklomaratonu.

Jubilejní 10. ročník Krušnotonu nabídne vedle tradičních 3 tratí o délkách 110 km, 180 km a 250 km i novou prémiovou trasu pro ryzí maratonce o délce 300 km s převýšením 6000 m. Připravili jsme ji u příležitosti kulatého jubilea, coby „oslavu“ epického 1. ročníku, který se díky své náročnosti, ve spojení s extrémním počasím, zapsal do dějin silničních hobby maratonů. Rozmanitostí svých tras je Krušnoton určen jak široké sportující veřejnosti, jež může volit ze dvou kratších tratí o délkách 110 nebo 180 km, tak i závodníkům a maratoncům, pro které jsou dlouhé trasy Krušnotonu 250 km, resp. 300 km mnohdy vrcholem celoročního tréninku.

Zatímco nejkratší trasa o délce 110 km je koncipována jako „pohodová hřebenovka,“ všechny delší trasy jsou již o poznání náročnější. K tanci v pedálech na nich vyzvou tradiční stoupání Krušných hor a Českého středohoří. Obě nejdelší maratonské trasy se kombinací délky a převýšením mohou směle rovnat po bok věhlasných alpských maratonů. Srdečně tímto zveme všechny příznivce cyklistiky k účasti na 10. ročníku Krušnotonu, mezinárodním silničním cyklistickém maratonu v srdci Evropy. Věříme, že dorazíte opět v rekordním počtu a Krušnoton si užijete, minimálně stejně báječně, jako v předchozích