Reference

Reference 2017:

 

Dobrý den,
chci Vám poděkovat a pochválit Vaše dílo. Jel jsem dlouhou a organizace opět na výbornou. Nevím o ničem, co by se dalo vytknout.
Jen drobnou připomínku je startovním číslům. Číslo na sedlovce je fajn, ale mohlo by být o něco užší. Jak jsem si všiml, nebyl jsem jediný, komu se tam krabatilo a kroutilo pod brašničkou. A číslo vpředu na řidítkách se mi nelíbí. Vím, že je to asi kvůli čipům, ale stejně...
:-)

Co musím vyzdvihnout a hodně pochválit byl váš neutrální mechanický vůz. Bohužel, jsem měl defekt před Klínama a než jsem sundal zadní kolo stál u mě zmíněný mechaničák a z něho vystoupily dvě víly a nabídly pomoc. To bylo fakt super! Díky za to.

Ještě jednou poděkujte všem těm, co stáli na bufetech a na křižovatkách. Díky i Vám všem za to, co pro nás cyklomaratonce děláte.

S pozdravem

Richard Cvrkal
CK Vinohradské Šlapky

 

Moc děkuju za včerejší závody, omlouvám se, že jsme se ještě nepotkali, ale vy jste byli v plném záběru a myslím si, že na to nebyl čas.
Děkuju jménem svým i celého našeho teamu, měli jste to zase neuvěřitelně skvěle připravený, smekám klobouk.
Určitě se zase vrátím(e) za rok zpátky na start, já doufám, že ještě jednou alespoň objedu královskou 250, teď na to opravdu není... :)
Rádi bychom Vám pro příští rok nějak pomohli, pokud budete potřebovat třeba lidi a tak, určitě dejte vědět!
Díky moc, myslím, že se to povedlo úplně neskutečně!

Petr Novák,
 

Dobrý den pane Tančine,

Taková účast se dá přisoudit pouze jedinému důvodu, a to je ….„DĚLÁTE TO VÍCE NEŽ DOBŘE!“. Je jasné, že se tato vaše akce stává stále populárnější a více se dostává do podvědomí závodníků. Je to právě a jen vaši (Vaší a celého realizačního týmu) zásluhou, že tu takovou sportovní událost máme a také vaší (Vaší a celého realizačního týmu) odměnou, že je tento závod stále populárnější! Za to vám (Vám a celému realizačnímu týmu) patří obrovský dík ze strany vedení města, protože zároveň ve velké míře propagujete místo a region, kde žijeme.

Díky moc za vaši (Vaší a celého realizačního týmu) práci a přeji Vám (osobně), ať všechno klapne jak má. J

Těším se na setkání v sobotu v 9:45 u KB….. Držím palce!

S pozdravem

Bc. Hynek Hanza
náměstek primátora
Statutární město Teplice

 

Vážení,
chtěl bych Vám složit poklonu za organizaci letošního ročníku.
Kdybych hodinu seděl a usilovně přemýšlel, nevymyslím nic, co bych si přál do příštího roku vylepšit, změnit, nebo upravit.
Krásné zázemí, dokonalá organizace, nádherná trať, výborné občerstvovačky, a pro mě největší zážitek - naprosto bezchybná organizace průjezdů křižovatek - nejen pro závodníky, ale i pro nás, obyčejné lidi, jste zprostředkovali zážitek "ala Tour de France"!
Za Vaše úsilí Vám děkuju a doufám, že Vám i nadále vydrží nadšení, píle... a finance!
Zdravím
Dalibor Valter

Hallo,

kommt man an die Fotos von der Siegerehrung und auch von der Strecke irgendwo ran?

Danke.

P.S.: Großes Lob für euer EVENT!!!

Beste Grüße

Ronald Czekalla

Liebes Krušnoton-Team,

ihr habt das großartig gemacht. KunTaBunt Cycling Leipzig möchte sich bei euch bedanken.

Für ein perfekt vorbereitetes, spitzenmäßig durchorganisiertes Rennen, bei dem euer Team mit soviel Herzblut dabei war, dass man angesteckt werden musste.

Wir waren zahlreich angereist (auf der 250er fuhren Christian und Marek, auf der 180er Roland und Steffi und die kurze Strecke hat Sven getestet, da er 17 Uhr geschniegelt und gebügelt wieder zuhause stehen musste).

Diese Tabelle auf eurer Webseite, mit allen popeligen Anstiegen, plus Gesamtlänge, zu absolvierenden Höhenmetern, durchschnittlicher Steigung, maximaler Steigung - super.
Und unterwegs - an jedem längeren Anstieg, an jedem Kilometer ein Schild mit dem Hinweis, wie weit es noch zum "Gipfel" ist und wie schwer der nächste Kilometer wird. Und im Starterbeutel u.a. ein professioneller Aufkleber mit dem Höhenprofil und ein Einwegrasierer (grins).

Schwer beeindruckt waren wir von dem kleinen, handgeschriebenen Zettel, der vor dem Start an der Anmeldung lag. Wir hatten uns erst früh entschieden an der Teamwertung teilzunehmen.
Damit auch keiner von denen, die sich von uns noch anmelden würden, verloren ging, hattet ihr unsere Namen notiert.
Super Idee, mit der Teamwertung, dass auf jeder Strecke einer starten und auch eine Frau dabei sein muss. Wir haben leider die Ergebnisse nicht gefunden. Macht aber nichts. Hat uns trotzdem motiviert.

Das ALLEREINZIGSTE Manko - vor dem Start auf der langen Strecke gab es kein Frühstück. In den Hotels wird so früh meist auch nichts angeboten. Vielleicht könnte man da in der Turnhalle Kaffee und Brötchen für einen kleinen Obolus bereitstellen?

Jedenfalls erzählen wir weiter, was ihr da tolles veranstaltet und kommen nächstes Jahr wieder.

Vielen Dank

euer KunTaBunt Cycling Team aus Leipzig 

P.S. Entschuldigt bitte, dass wir deutsch schreiben

 

Othmar Peer - komentátor a spolupořadatel Ötztaler maratonu:

12 srpen v 18:31 ·
Thomas Hoffmeister gewinnt Krusnoton - Radmarathon in Tschechien

Der Krusnoton ist einer der anspruchsvollsten Radmarathons Europas - von den Eckdaten fast mit dem Ötztaler vergleichbar. Und die beiden Dresdner Elbspitze Thomas Hoffmeister und Robert Petzold dominierten klar bei regnerischem Wetter diese Prüfung - kamen mit einem ordentlichen Vorsprung gemeinsam ins Ziel und zeigten damit auf, dass sie für den Ötzi in 14 Tagen bestens gerüstet sind. Wir freuen uns auf die Jungs aus Sachsen und sagen Glückwunsch zum Doppelsieg !
im Bild ganz rechts : Sieger Thomas Hoffmeister (Petz Racing Team Dresden) und Robert Petzold zeigten uns vor einer Woche noch die schönsten Strecken und Plätze in Nordböhmen und dem Erzgebirge auf dem ein guter Teil des Krusnoton Radmarathons ausgetragen wurde

Liebes Krusnoton-Team,
Euer Marathon war super. Tolle Strecken, sehr gute Verpflegung - einfach perfekt organisiert.

Ich wollte mir heute meine Urkunde ausdrucken (Roland Groß, Startnr. 502). Hat nicht geklappt. Wäre super, wenn Ihr mir die pdf-Datei für den Urkundenausdruck schicken könntet.

Vielen, vielen Dank.

Liebe Grüße nach Teplice, Roland

 

Diskuze pod článkem na FB profilu 53x11:

Dave Bowman
Poprve a zanechal me bezeslov. Zavod velkeho poradatelskeho formatu. Krasna, tvrda trat ktera neda nic zadarmo, perfektni organizace, priprava a servis z poradatelske strany.

Miroslav Hraběta
Trať 250km byla náročná svým skoro 5tis. stoupáním ( místy i 17% ), které dost kousalo a celkem prosítovalo celé startovní pole. Skoro 9hod závodního tempa je něco vyjímečného pro další posun :-)

Ty Jirko protože mě nejde internet ,tak jsem se přihlásil v Koloshopu u té Kučerové,ona to vzala na sebe ,ale při závodě už jsem tam byl veden.
Člověče Jirko, to bylo tak krásný, no já si to bezva užil.Ten první kopec na Neznabohy to nic nebylo,ale potom.Na ten Sněžník ,to bylo něco jiného,ale vyjel jsem .Byla to krása. Nejhorší silnice byla někde mezi Mikulovem a Flájema,,tam bylo dost děr.Jel jsem s Němcema / tvoje věková kategorie / a ty mně říkali Hans. Prima parta a zábava..Jirko na Flájích mě ve druhém kole vzali čipy ,ale já to chtěl dojet,tak jsem jel dál,i kdybych dojel ve 22 h. Tam byli super občerstvovačky. / bufety /To by si nevěřil.Měli tam i koláčky a lívanečky.,melouny,to nemělo chybu.a tak jsem jel dál.Ten Lukov ,ten byl těžký a na Milešovku ,tam se jelo v pohodě.V Milešově okolo Mušketýra / hospoda / tam jsem jel asi ve čtvrt na osm.No do cíle jsem dojel okolo půl deváté.Čas jsem měl 13 h .22m.. / to je hodinu po posledním / Oni mě tleskali, vítali, jen už nebyl guláš a koláčky..Nakonec jsem Jirko ještě dostal skleněnou mísu.Byla to nádhera , to by si určitě taky ujel.A příští rok pojedu zase.

 

V roce 2016 se na Krušnotonu objevili redaktoři z evropského časopisu Tour. Z celého závodu připravili šesti stránkovu reportáž, jejíchž obsah vám v německém jazyce přinášíme.

.

Celý článek v PDF zde

 

Dobrý den,
rád bych Vám poděkoval za sobotní závod.
Perfektní organizace, dostatek bufetů a příjemná obsluha na nich. Chválím birela a coca-colu
Křižovatky perfektně zajištěné a všude pořadatelé.
Měl bych jeden postřeh.
První kruhák v Litvínově, do kterého se přilítne ze sjezdu, by chtělo obsadit policistou. Mě se stalo, že ač pořadatel se snažil zastavit autobus, ten ho nerespektoval a pokračoval po kruháku. Naší skupině způsobil horké chvíle. Vím, že jedeme podle předpisů a měl mít přednost, ale když už jste si dali tu práci se zajištěním. Normálně by to nevadilo, ale když je to na konci sjezdu....
To prosím berte jako postřeh, ne jako kritiku! Vše bylo perfektní včetně pořadatelů na křižovatkách.

A ještě jeden moment, který mi utkvěl v paměti, ten se ale netýká pořadatelů.
Na 250km trati, někde kolem 15-20km, kolem dálnice, jsem už odpadl a jel osamoceně. Zezadu najednou přijelo auto a za ním v háku tři "závodníci". Měli čísla 58,59, 9x(posledního si už nepamatuji přesně). Pěkne v klídku a pohodě až kam jsem viděl (asi až pod ten první kopec). Nechci si stěžovat, píšu to jen proto, aby měli ostudu.

Ještě jednou děkuji za krásný (ale moc těžký) závod a přeji Vám hodně vytrvalostí do dalších ročníků.

S pozdravem

Richard Cvrkal
dlouhá trasa
Vinohradské Šlapky

 

Díky za skvěle organizovaný závod. Letos jsem tu jel poprvé a byl jsme nadšený
Díky, Jakub

 

Ich möchte mich nochmals bei dir und dem gesamten Krusnoton-Orga-Team bedanken. Ihr habe ein fantastisches Rennen veranstaltet. Caroline und ich fahren viele, viele Rennen pro Saison, und der Krusnoton gehört zu unseren absoluten Lieblingsrennen und das nicht nur wegen der Strecke, sondern vor allem wegen der vielen freundlichen Menschen in euerm Team - eine perfekte Organisation und auch der Tschechischen Bevölkerung, zum Beispiel an der Strecke.

Nochmals vielen Dank.

pozdravem
Krzysztof

 

 

Ročník 2015 byl nezapomenutelný. Máme velkou radost z množství vašich příběhů, názorů a referencí, které jste o nás napsali. 
Vzhledem k jejich množství jsme museli na čas schovat ty z předchozích ročníků :-) 


Příběhy z roku 2015...začínají :-)


KRUŠNOTON 2015 bylo... horko! 180 km, 3500 m převýšení, čas 5:54, 4800cal. 8 bidonů s IsoDrinx, 6 bidonů s vodou... 6. místo celkově, 2. v kategorii nad 40.let. Bez Soni Ježkové a Kateřiny Duchkové v doprovodném autě bych to fakt nedal... Díky Krušnotonu za další skvělý ročník krásného, ale těžkého závodu. Díky všem, kteří fandili po trati a díky všem fanouškům za milá setkání v cíli. Cyklistika občas bolí, ale je to fakt radost, když máte pro koho závodit! 
 
Jiří Ježek, paraolympionik, Facebook
 
 
Hey Jiří, thanks for the gratulations. And what a service! Really nice pictures. Thanks again. Today there was a short report about the race in a saxony newspaper. Hope it helps to get some attention for this perfect organized race. In the past I have taken part in Alpenbrevet in Suisse, Dreiländergiro and RATA in Austria. There was never a such a great and lovely organized race compared to Krusnoton! A lot of kudos to Teplice
(Ahoj Jirko, díky za gratulace. To je servis! Opravdu hezké fotky, ještě jednou díky. Dnes vyšel o závodu krátký článek v Saských novinách. Doufám, že pomůže upozornit na tento perfektně zorganizovaný závod. V minulosti jsem se zúčastnil Alpenbrevetu ve Švýcarsku, Dreiländergiro a Race accross the Alps v Rakousku. Nikde jsem nezažil tak skvěle a s láskou zorganizovaný závod jako je Krušnoton. Mnoho Kudos do Teplic
Pozn. pro neuživatele aplikace Strava: Kudos = v aplikaci Strava znamená „to se mi líbí“)
 
Robert Petzold, vítěz královské trasy Krušnotonu 2015

 

Z německého tisku:
Teplice. Robert Petzold vom Team Elbspitze im ST Erzgebirge hat am Wochenende den Krusnoton, den härtestesten tschechischen Radmarathon, gewonnen. Der gebürtige Dresdner erreichte am Samstag nach sieben Stunden und 29 Minuten das Ziel des 250 Kilometer langen und von 5 000 Höhenmetern geprägten Rennens. Auf den ersten Verfolger - Filip Endler vom tschechischen Profi-Team Lawi-Author - musste der 26-Jährige fast eine halbe Stunde warten.
… Vergleichbare Rennen gibt es sonst nur in den Alpen z. B. den Ötztaler Radmarathon, Dolomiti oder Endura.

(Teplice. Robert Petzold z týmu Elbspitze im ST Erzgebirge o víkendu vyhrál na  Krušnotonu, nejtrvdším českém silničním cyklomaratonu. Rodák z Drážďan dosáhl v sobotu po sedmi hodinách a 29 minutách cíle 250 km dlouhé a 5 000 metrů vysoké trati. První následovník - Filip Endler z českého profesionálního týmu Lawi-Autor  měl odstup téměř půl hodiny.
… Srovnatelné závody jsou většinou jen v Alpách, např. Ötztaler maraton, Dolomiti nebo Endura.)

(Szo), Sächzische Zeitung www.m.sz-online.de 

 

Dobry den,
Chtel bych podekovat celemu organizacnimu tymu letosniho Krusnotonu za perfektne odvedenou praci! Hlavne bych chtel vyzdvihnout usmevy a povzbuzovani od desitek (stovek?) organizatoru na trati, které v tom vedru potesily a nabudily!
Diky a pristi rok se opet rad vydam na 850km cestu do Teplic‎!

Milan‎, Zahreb, Chorvatsko
 


Vážení pořadatelé vy jste prostě boží!!! Díky Vám za skvělou akci a velké díky i všem pomocníkům na trati, kteří se o nás skvěle starali! Po druhé jsem jel Váš závod a po druhé jsem nadšen. Příští rok zase!

Daniel Pánek, Facebook

 

Na start jdu s respektem. Takovou distanc jsem už dlouho nejel a to teplo k tomu... Potkávám se s Jirusem, prohodíme pár slov, pár kapek a každý na své místo. On do první lajny, já víc dozadu. Dnes nebudu závodit. Po startu se jede dost dlouho v klidu, protože snad ještě 40min po startu vidíme čelo. V kopcích důsledně hlídám své tempo a vyplácí se. Jede nás tak 10, v kopcích se trháme, pod kopcem sjíždíme. Krize přichází před druhými Flájemi, zachraňuje mě Mlhoš. Pak už jen dvojičky nebo samotka. Vedro bylo velké, já naměřil 40°C, někdo i 41°C. Subjektivně to nebylo tak zlé, díky péči pořadatelů bylo dost vody na pití i polejvání. Důsledně jsem stavěl všech bufet a lil vodu do sebe i na sebe. Pořadatelům patří 1*, odvedli skvělou práci!!!! V kopci na Milešov druhá vlna křečí. Tentokrát jsem musel zastavit, alespoň na chvíli (stačila 1min). Pak jsem se zase rozjel. Posledních 50km bylo nejhorších, ale přežil jsem. Asi to bylo to nejtěžší, co jsem na kole zažil. Ten hic bral síly, i když jsem si to neuvědomoval.

RiC, Vinohradské šlapky

 

Tak K-tonu už chybí jen závod při teplotě pod nulou a na sněhu... Ještě jednou GRATULACE všem co jeli k výkonům a zážitkům které K-ton píše... jste FRAJEŘI.

Koník, Vinohradské šlapky

 

Letos tady musim poradatelum vyseknout obrovskou poklonu. Ono sice slibovali pred zavodem, ze zajisti nejake obcerstvovacky s pitim navic. Ale ze by to bylo takhle, kdyz po cele trase temer nepretrzite a vsude ta voda byla k dispozici – takhle se o mne jeste nikdo nestaral. Jsou to fakt jednicky! Velky dik. Muselo jim to stat pekny balik navic, doufam, ze na to maji dobreho sponzora. Ta voda – to bylo to nejpodstatnejsi v sobotu. Nu a vse ostatni ve smyslu organizaci – Krusnotoci opravdu zastinuji jine organizacni tymy sve touhou po dokonalosti, az perfekcionizmu. Snad jeste upraveji vysledky. Prece par lidi, co z Litvinova to vzali primo do cile, asi „omylem“ projeli cilovou branou. A tak vychazi, ze poslednich 78 kilometru zvladli zhruba za hodku a pul, coz nedokazal ani samotny Nezerka.

Igor, www.cyklodiskuze.cz

 

Maximální souhlas, pořadatelsky zvládnutý parádně. Až jsem si občas při průjezdu kolem regulovčíků (stojících na rozpálených křižovatkách) říkal, jestli netrpí víc než my. Při druhém sjezdu do Litvínova jsem si myslel, že to nejhorší je za mnou…cha, cha…to jsem ještě nevěděl co mě čeká v ÚDOLÍ SMRTI (jak jsem si posledních 60km nazval). No a ohledně zázračných časů některých borců v závěrečném úseku – možná by měl pořadatel zauvažovat o dalším měřeném průjezdném bodě nebo to alespoň ohlídat softwarově.

rr, www.cyklodiskuze.cz

 

Tak uz ty vysledky jsou opravene. Kdyz tak zpetne o tomhle zavode premyslim, byla to dobra zkouska odolnosti. Bylo to skoro vice o hlave, nez o nohou. Disciplina, disciplin,a, disciplina. Pit, pit, pit. Polevat se, polevat se, polevat se. A mirnit tempo, rozlozit sily. Taky statisticky to zabalil zhruba kazdy ctvrty. A jsou tam hodne zvacna jmena.

Igor, www.cyklodiskuze.cz

 

Dobry den,
letos jsem dojel stredni trasu Krusnotonu dlouho po ukonceni casomiry a ve vysledcich jsem vedeny jako DNF. Jestli je to mozne, prosim, pripiste me na posledni misto stredni trasy.…
Jinak organizace jako vzdy perfektni, diky, ale to pocasi. V takovemhle vedru nijak slusne zajet nedokazu, cas vice nez o hodinu horsi oproti lonsku. Musim se priznat, ze lip se mi jelo i pri tom prvnim legendarnim rocniku, i kdyz tehdy jsem nakonec nedojel. Diky moc,

Honza Houska

 

Zdraví ta závodnice, které ukazovákem probourala zadní světlo sanity ( a 1.místo v kat 40 až smrt, alias starší dorostenky) ...to není rozteklá čokoláda, ale zaschlá krev - 7 stehů, šito ve dvou vrstvách, páč to bylo hodně hluboké krásný závod, sqělá organizace, obdiv pomocníkům, kteří na rozpáleném asfaltu v klidu a svědomitě pomáhali nám, abychom si mohli honit triko :-)!
Můj 1.silniční závod v životě(jsem triatlonistka, ale pouze pár let..)
Hodně zdaru při dalších akcích:-)

Alena Vrátná

 

Dobrý den,
rád bych Vám poděkoval a zároveň poblahopřál k úspěšné organizaci závodu. Jel jsem dlouhou a  VŠE bylo naprosto perfektní. Občerstvení i obsluha. Všichni jsme ocenili operativní přidání bufetů a "vodních hlídek", kteří prakticky eliminovali to vražedné horko. Já využil všech bufetů a možností a vedro jsem přežil bez následků, i když ne bez únavy. Příjemné a užitečné je i značení kopců. Přispívá to k lepší orientaci během závodu. To bylo fantastické! Vyřiďte prosím poděkování všem těm, kteří se podíleli na organizaci, co stáli na křižovatkách a na bufetech plnili naše přání. Určitě to pro ně taky bylo únavné. Přeji Vám hodně sil a vytrvalosti při organizaci dalších ročníků. 
S pozdravem Richard Cvrkal, Moravská Třebová

CK Vinohradské Šlapky

 

Hi Jan, 
this was the best organized road cycle event I ever have seen. (You know the winner Robert says the same). Definitely I will come back next year. 
Thank you very much !

Frank-Peter

 

To co předvedl (Robert Petzold, vítěz na dlouhé trase) když se utrhl druhému jezdci na stoupání na Dlouhou Louku bylo neuvěřitelné po 160km v nohách .... a poté přejezd do Středohoří a neustálé zvyšování náskoku na druhého jezdce ve výsledku 30min během cca 90 km a to jen o vodě a cukru, ani jednou nezastavil na jídlo a i když mu bylo nabízeno ze zavádějícího vozu s poděkováním odmítl.... Klobouk dolu v tom pekelném vedru.

Viktor Koška, řidič motorky, Facebook

 

Když kolo miluješ, není prostě co řešit - Krušnoton nabídl extrémní zážitek

Teplice – Už to znovu začalo, na stejném místě činu. Pošesté se celý ten blázinec opakoval, cyklisté v rozličných dresech a přilbách se tísní v ulici Krupská v centru Teplic, odpočítávají minuty, posléze už jen vteřiny do startu závodu, který měl opravdu prověřit fyzickou zdatnost účastníků. Komentátor oznamuje, že je pět minut do startu a už si to zkrátka rozmyslet nemůžete a na trať jednoho z nejtěžších cyklomaratónů u nás v republice se vydáte. Dobrovolně, pro radost, pro sebe samého, pro testování vlastních sil. Po ročním půstu jsem neodolal vábení Krušnotonu, vábení skvěle zorganizované akce, vábení zdolávání vrcholů nádherných Krušných hor. Život je změna, řekl jsem si. A mohla by být k lepšímu. Po účasti, jinak to nazvat nelze (o závodění nemůže být ani řeč), na trati 180 kilometrů, jsem byl letos za padavku a přihlásil jsem se na nejkratší vzdálenost 110 kilometrů. S trochou nadsázky jsem si od známých vyslechl pár štiplavých komentářů, ale co naplat, člověk má jet na to, na co skutečně má. Trošku mě odrazovalo to všudypřítomné vedro, to co každý skloňuje a zmiňuje kamkoliv, kam přijde. Prostě byla Sahara, jen bez toho písku a kamení. A to už člověk pocítil v půl desáté, když dorazil na start závodu. Opět to bylo krásné, pozorovat ten mumraj a být stranou a zároveň účasten. Ještě dezert a šup do sedla, že já jsem raději nešel trávit čas k vodě, říkal jsem si. Nešel a dobře jsem udělal. Mé cyklisté trápení bylo alespoň o polovinu, co do času, kratší. Po startu a zaváděcím úseku se peloton rozhrnul v dáli a upaloval, vedro nevedro. Trať přes Chabařovice zamířila do Krupky, kde se pokračovalo směr Dubí. Už tam se startovní pole rozdělilo na ty, kteří umí a na ty, kteří se přišli potěšit ze sportovního zážitku. Patřil jsem k té druhé skupině, která spíše síly v úvodu šetřila. Z Dubí se stoupalo na Komáří Vížku Sedmihůrskou cestou, příjemným kopcem schovaným v lesích. Odtud honem na Cínovec a pak k vypuštěné přehradě Fláje a na Klíny, kde se v zimě hoví lyžařským radovánkám. A pořádný a dlouhý sešup do Litvínova, města letošního extraligového krále českého hokeje. Tady už bylo pomalu vyhráno, jen necelých třicet kilometrů nás dělilo od konce závodu, který každý rok napíše spoustu příběhů, o přátelství, o vůli, o vítězích i těch, jejichž jména nikomu nic neřeknou. Cesta se člověku vryje hlubokým písmem do nitra, kde pak i přes všechno utrpení, spí a po roce chce opět na světlo boží. Takže děkuji, pořadatelé odvedli neuvěřitelnou práci, klobouk dolů a příští rok už chybí jen jediná, královská trať Krušnotonu čeká za dveřmi.
Tak za rok na viděnou!

Jiří Šlaj, sporťák Deníku

 

V některém z prvních reportů ze závodů jsem se vydával za silničáře, který si odskočil na horská kola zvýšit sebevědomí a bez stresu potrápit pár bláto šlapů. Nakonec se však biková sezóna trochu protáhla, a tak přišel čas se opět vrátit do starých kolejí a vyměnit široké gumy a řídítka (jak s velikou oblibou slýcháme od nejmenovaného komentátora ČT) za pořádnou žiletku, která krájí asfalt. První silniční prověrka byla asi hned jedna z nejtěžších, kterou si v České republice dokážeme představit. A o čem to mluvím? Na „rozjetí“ jsem si jako správný pacient postižený tendencí se neustále gumovat, naordinoval střední trať závodu Krušnoton. 
Řečí čísel tedy 180km (respektive 190km, jelikož pořadatelé asi používají nezkalibrovaný tachometr) s převýšením 3500 metrů vedoucí napříč Krušnými horami a středohořím, a to vše podle správného receptu šéf kuchaře okořeněno předpovědí nejteplejších dnů. Ano, tak tahle předpověď jim opravdu vyšla do puntíku!

Karas

 

Tímto bych těl poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci závodu Krušnoton 2015. Výborné zázemí, suprově postaráno o závodníky během závodu. Byl to můj první závod, který mě velice nadchnul a už teď se těším na další ročník Krušnotonu. Ještě jednou všem díky.

Karel Macán

 

Dobrý den,
nenašly se náhodou brýle značky Force? Mají bílé obroučky a červená skla. Taky Vám chci poděkovat za krasně zorganizovaný závod! Spousta sluníčka, vody a lidí s úsměvěm:) 
Mějte se krásně 

A. Dandová

 

Muj prvni silnicarsky zavod. Na vic nez kratkou sem si ale netrufnul. Zavod naprosta parada, pocasi idealni :), vsude hafec regulovciku, policistu, dokonce i voda z auta jak na laTour. Do stovky jsem se vesel, tak spokojenost :)

rdx, www.bike-forum.cz 

 

Já jel Krušnotona letos prvně, dal jsem 180, ale jak už tu bylo poznamenáno, v Litvínově po odbočce směr cíl se pro mě závod změnil na jízdu do cíle, jak tam byly ty pláně a lomy, nikde les, nic, bylo tam snad 50 stupňů, do toho i vítr, takže zbytek trasy těžce protrápen a jsem rád, že jsem dojel, do tý doby se mi jelo perfektně, holt příště, jinak organizace perfektní, trasy perfektní, akorát to počasí

Kalderon, www.bike-forum.cz

 

Závod úžasnej. Byl to můj první závod na silnici a vzhledem k tomu, že silničku mám sotva měsíc tak umístění na konci druhé stovky beru. Organizace byla perfektní, trasa nádherná, samozřejmě jsem pro začátek zvolil nejkratší variantu a úplně stačilo. Na příště musím více natrénovat, hlavně rovinky, to byla slabina. Počasí pekelné a jak se tu psalo ten konec na rozpálené rovině byl hodně náročný.

Janek33, www.bike-forum.cz

 

Krušnoton - tschechischer Glutofen

Aus dem Koma erwacht will ich euch ein paar Zeilen schreiben:
Es war wohl das Härteste was ich bis dato gemacht habe (250km/4900hm).
Schon jetzt spürte man das "besondere Feeling", welches uns den ganzen Tag begleitete. Dazu gehört zum Beispiel, ein Profilaufkleber für das Oberrohr, klebende Rückennummern, Streckenabsperrungen, zahllose Helfer, Lautsprecheransagen in der Innenstadt früh um 7:00 Uhr, Zieldurchfahrt wie bei den Profi´s, Zwischenzeitnahme, Führungs- und Begleitfahrzeuge, Fotoleute an der Strecke und im Auto, Anstiegbeschilderung mit Angabe von km und % usw.
… Die Hitze wurde das größte Problem. Jedoch war der Veranstalter vorbereitet und so wurden einem Wasser gereicht, wo eigentlich keine Verpflegungspunkte waren (u.a. aus Sidebags von Motorrädern), Wasserfontänen … Die Verpflegung war reichlich und abwechslungsreich. Die Strecke ist fordernd und bietet immer wieder tolle Ausblicke… es war ein toller Tag und in der Erinnerung bleiben eh nur die schönen Seiten, also vergessen sind Schmerz, Anstrengung und unverschämte Hitze… Den Krusnoton werde ich bestimmt nochmal fahren.

(Krušnoton – česká ohnivá pec)
Chci napsat pár řádků z bezvědomí. Byla to asi nejtěžší věc, kterou jsem kdy udělal. Už na startu jsem cítil zvláštní péči, která nás provázela celý den. To zahrnuje například samolepka s profilem na horní rámovou trubku, samolepicí čísla na dres, uzávěry silnic, nespočet pomocníků, reproduktory v centru města brzy ráno v 7 hodin i na cílové čáře, mezičas, zaváděcí a doprovodná vozidla, fotografové na trati a v autech, informační cedule s uvedením km a %, atd.… Horko bylo největším problémem. Nicméně, organizátoři se připravili, a tak byly stanice s vodou i tam, kde nebyly bufety s jídlem, vodu podávali i z motorek, vodní fontány… Jídlo bylo bohaté a rozmanité. Trať je náročná a vždy nabízí skvělý výhled. 
… to byl skvělý den a zůstává v paměti …Na Krušnoton se určitě vrátím)

centurio-tle, www.forum.rennradliste-streckendatenbank.de/ 

 

Zdravím celé osazenstvo Krušnotonu na fotu a musím poděkovat za výborný servis po celý závod. Začnu příběhem, který odstartoval již v únoru letošního roku na jedné terase v Monte Carlo (Monako) kde jsem chvíli s kolegy při tréninku zastavil. Vzpomenul jsem tehdy na dva pány, co se rozhodli udělat závod. V průběhu tohoto roku jsem zažil mnohé, italské fanoušky, skvělé domácí závody, i dramatické chvíle. Fenomenální polské fanoušky. Krušnoton na mne ale udělal velký dojem. Všechno dotaženo do detailu, nemůže být pochyb, že je to nej český maraton. Závěrem chci poděkovat pro mne třem klíčovým slečnám. Na fotu sedí vedle sebe uprostřed. Jména neznám. První byla u prezentace a možná občerstvovačka Cínovec, druhá na bufetu Dlouhá Louka velmi příjemné, třetí v cíli s pejskem a polila mne vodou. Velmi děkuji za vše a pokračujte ve skvělé práci, jste nejlepší 

Petr Zavřel, Facebook

 

Chci vám všem poděkovat za skvělou organizaci. Byl to můj první závod a už se k vám těším příští rok.

Rami Ramirez, Facebook

  

Bylo to super!! Děkuju

Jan Horák, Facebook

 

Diky vsem za skvelou organizaci, paradni zavod.

Radek Sakař, Facebook

 

Zdravím všechny z Koloshopu,
moc děkuji za vstřícné jednání vedení a mechaniků a pomoc při mých problémech s technikou na Krušnotonu(zapůjčení zadního kola i s přehozením mé kazety). Mechanici vyměnili, organizátoři přehlásili z dlouhé na střední a já mohl absolvovat alespoň střední peklo:-D. Organizace super, nalepovací profil a st.číslo také(to, že bude tak vedro jste nemohli tušit). Díky za přidání občerstvovaček a vůbec za celý závod, kdo to objel a myslím, že takřka všichni měli na trati pocit, že to zabalí, tak má další parádní zážitek z cyklistiky. Velkým plusem je, že během závodu nikdo neumrzl:-D. Ještě jednou díky všem, co se na Krušnotonu podíleli, příští rok se těším na další výzvu. Ať se Vám stále daří a vydržíte.

Jiří Mašek

 

Great race. Great organisation. Thanks for that. I hope I can ride it again, but than with a normal temperature.

Martin Gerritsen, Facebook

 

Very friendly and helpful team at Dlouha Louka (and everywhere else too). Mockrát děkuji!

Heiko Reinhold, Facebook

 

Pokud si mám zvolit mezi „obyčejným“ závodem, testem aktuální formy a vytrvalosti nebo opravdovým testem psychické a fyzické odolnosti, většinou neváhám a volím tu poslední masochistickou variantu. Prostě pořádně si hrábnout do rezerv. Takto jsem řešil i letošní přihlášku na Krušnoton, kde před vámi stojí volba mezi 110, 180 nebo 250 km. A pokud se k tomu přidá extrémní počasí v podobě 35°C, máte jistotu, že se vám test povede….Po 8,5 hodinách jsem konečně v cíli, unavený tak, že v tu chvíli je mi všechno jedno. Prostě v cíli, nic víc. Zážitek, který se zapíše do paměti zase na nějakou dobu. Jednu však vím jistě, Středohořím už na Krušnotonu v životě nepojedu. Teda vlastně, no raději se mě zeptejte za měsíc

Rychlonožka

 

Dva kiláky před metou mě předjíždí rychlík tří jezdců, nereaguji, chci být sám, píp, čip hlásí že je pro dnešek hotovo, sesouvám se ze sedla, a i když tohle Fi´zi:kový křesílko miluju, dnes mi připadá jako středověký mučící nástroj. Neboj zase bude dobře, slibuju a na rozdíl od okolních jezdců nemám v hlavě myšlenky na to, že tu už nikdy nechci být, naopak, našel jsem hranici svých limitů, kousek ji posunul a pohlédl za tu hranici, kterou ještě neznám. Tělo to vydrželo a to je hlavní.
Díky a zase na viděnou!

Pinky

 

Na letosniho Krusnotona jsem se tesil, jednak mam asi nejlepsi formu letos, sice ma byt horko, ale protoze horko je skoro cele leto tak ocekavam ze uz je telo zvyklý…..Do cile se nakonec nejak domotam, misty jsem tomu neveril ze se tam objevim. Kdyz zpetne hodnotim co se vcera stalo, nezmenil bych na pristupu nic. 90km jsem jel s celem docela v pohode, dokonce i poprve po vyjezdu z Krupky jsem mel celo na dohled, abych je videl az do kopce pod Hrob, to se mi nikdy nepovedlo. Zkusil jsem to, nevyslo to, stane se. Samozrejme vedet ze skoro zkolabuju tak jedu jinak. Pokud bude za rok opet 35-40 stupnu slibuju ze si vystupuju na Neznabohach nebo nejdele Snezniku, je pravda ze zase ten konec, kdy by clovek predjizdel odpadliky ma asi taky neco do sebe, ale pak bych si zase vycital ze jsem to mohl zkusit s celem, jak se tak znam. Cas 10h nema cenu komentovat, cas jizdy mam 9:20, takze jsem porad mohl dojet nekde s Kamilem relativne v pohode. Kdyz ale ztratim behem zavodu 7% vahy a vyzkumy rikaji ze ztráta vody o 4 % sníží výkon o 50 %. Ztráta nad 6 % už může vést až ke kolapsu, tak muzu byt rad, ze ted vubec pisu tento report! I tak se mi letosni Krusnoton libil a za rok se urcite chci objevit znovu, opet na kralovske dlouhe trase! 

Dreamer, Vinohradské šlapky

 

Diky za prvni krasny pocteni, zejmena "uvarenej rak" to je dilo! Letosni Krusoton zase psal neskutecny pribehy... ja vecer lezel v posteli v mokrym tricku a stejne jsem se neuchladil...

Kolíkáč, Vinohradské šlapky

 

Po jídle a spoustě tekutin se dávám jakž takž dohromady, abych se byl schopen převléct a lehnout na lavičku. Když přijíždějí ostatní, přijdou mi ve srovnání se mnou nějak v pohodě. Snad se mi to jen zdá. Tenhle závod snad ani nebyl pro spoustu účastníku od určitého bodu závodem, ale zkouškou přežití. Někdo má horko rád, ale co je moc to je moc. Obrovský dík patří organizačnímu týmu za to, jak skvěle zvládájí rozmary počasí. Přidání bufetů s vodou, jak pevných, tak pojízdných bylo skvělé. Díky obsluhám bufetů, že se tam kvůli nám celý den pekli i motorářům za doprovod a pitnou podporu i všem ostatním, co se na tom podíleli. A závodníkům za to, že přijeli, bez nich by to přece nešlo. Jak to bylo strašný, tak to bylo skvělý. Díky. Ale teď si dám od kola klidně trochu pauzu. No jo no, já vím ze né 

Jirus, Vinohradské šlapky

 

Hi, 
Haende und Knie verheilen schon wieder ganz gut. Also naechstes Jahr ins Ziel kommen. Danke nochmal für die Versorgung. 
Viele Gruesse 

David